Warsztaty Ceramiczne „BRODATY MIKOŁAJ vel SKRZYDLATY CHERUBINEK”

Świąteczne Warsztaty Ceramiczne dla dzieci i dorosłych.

 

Tym razem frekwencja świątecznej edycji warsztatów przeszła najśmielsze oczekiwania.

Ale przecież tematyka świąteczna, zwłaszcza bożonarodzeniowa, jest najchętniej wykonywana i najbardziej lubiana, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą Mikołaje i Anioły. Więc nie ma się co dziwić.
Mikołaje chciała robić zdecydowana większość uczestników, ale i Anioły znalazły swoich miłośników, zwłaszcza wśród dzieci. Anioły wymagają większego nakładu pracy i o dziwo to dzieci najchętniej je wykonywały. A wyszły tak cudnie, że niejeden dorosły mógłby się nimi pochwalić. Mikołaje tworzone według jednego wzoru wyszły równie wspaniale ale i dość różnorodnie. Ilu uczestników, tylu różnych Mikołajów. Niby ten sam wzorzec, a każdy z nich był inny. I to jest właśnie w ceramice najpiękniejsze.
Wyschnięte i wypalone prace zostały w późniejszym etapie poszkliwione. Anioły głównie na niebiesko, a Mikołaje, w większości, w klasycznej czerwieni, choć zdarzały się i różnokolorowe.
Wszystkie prace wyszły tak cudownie, że niektórzy uczestnicy warsztatów nie mogli uwierzyć, że to ich własne prace. Bo w każdym drzemie ukryty talent. Wystarczy tylko go wyciągnąć na powierzchnię. A czy mam rację to przekonajcie się sami oglądając zamieszczone zdjęcia.