Styczniowe Warsztaty Ceramiczne (walentynkowe)

Warsztaty Ceramiczne KORONKOWA PATERKA i WALENTYNKOWE SERDUCHO

 

Tym razem warsztaty zostały podzielone na dwie części. W pierwszej części uczestnicy wykonali z gliny paterki i serducha z odbiciem koronki, wedle własnego projektu i uznania, natomiast w drugiej części poszkliwili swoje prace w kolorach, które sami sobie wybrali.

O ile wykonanie glinianych form nie stanowiło większego problemu, o tyle szkliwienie wymagało już większego skupienia i zaangażowania, tym samym poświęcenia większej ilości czasu. Zwłaszcza, że okazało się, że malowanie pędzlem po biskwicie nie ma nic wspólnego z malowaniem pędzlem po kartce papieru. Tutaj inaczej nanosi się szkliwo, z uwagi, iż niezwykle szybko schnie w kontakcie z gliną. I nie miesza się ze sobą celem uzyskania barw, które znamy z połączenia innych barw. W dodatku nakładane na biskwit szkliwo nie wygląda tak samo jak szkliwo po wypale. Takich rzeczy można się było nauczyć właśnie w drugiej części warsztatów.
Niemniej jednak wszystkie prace, od początku do samego końca, zostały wykonane samodzielnie, co chyba najbardziej cieszy. Króluje kolorystyka niebiesko – miodowa w przypadku paterek oraz czerwona klasyka w przypadku serduszek. Jak wspaniale wyszły można zobaczyć na zdjęciach poniżej.